زندگی نامه

نادر برپور در مهرماه سال ۱۳۳۸ در جمع گرم خانواده‌ای مذهبی در شهر تبریز متولد شد ، هنوز دو بهار از عمرش نگذشته بود که مادر مهربانش او را تنها گذاشت و نادر کوچک در دامان پر مهر پدر و در محافل مذهبی پرورش یافت و طبق وصیت مادر با معارف دینی و احکام الهی آشنا شد و عشق به معارف الهی در دل کوچکش خانه کرد.

۱۲ ساله بود که همراه با دیگر دوستان نوجوانش مرکب انتظاریون حضرت ولیعصر (عج) مارالان تبریز راه‌اندازی کرد و با پولهای خود هیئت را اداره می‌کرد سال ۱۳۵۳ که پدر به بستری بیماری افتاد ، برپور برای تأمین معاش خانواده روزها قالیبافی می‌کردو شبها درس می‌خواند.

در قیام ۲۹ بهمن تبریز که فریاد عدالتخواهی مردم غیور تبریز بود ، نادر در برپایی آن حضوری مؤثر داشت. فعالیت‌های انقلابی او در سایه رهنمودهای” آیت‌الله شهید قاضی طباطبائی” تا پیروزی انقلاب ادامه یافت پس از پیروزی انقلاب ، برپور از اولین نفرات تشکیل دهنده سپاه پاسداران شهر تبریز بود و در مبارزه با ضد انقلاب و ساواک و حزب خلق فداکاری های زیادی از خود نشان داد، اوایل سال ۱۳۵۹ بعد از گذراندن دوره چتربازی در شیراز برای حضور در جبهه‌های نبرد آماده شد، با شروع جنگ تحمیلی عاشقانه عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گشت و در جبهه سوسنگرد به همراه عده دیگری از سپاهیان و همرزمانش اولین هسته پایگاه نظامی شهر سوسنگرد را بنا نهاد . سرانجام دشمن زبون که از دلاوریها و رزم آفرینی‌های نادر و دوستانش به تنگ آمده بود با برنامه‌ریزی به همراه عوامل داخلی (نیروهای بنی‌صدر) توانست روز دوم آبانماه سال ۱۳۵۹ این نیروی دلاور و شجاع سنگر حق را در حلقه محاصره خود اسیر کند و بعد از آن هیچ اثری از این سرباز راه حق به دست نیامد.