وصیت نامه

بسم رب الشهداء و الصدیقین

فالذین هاجروا و اخرجوا من دیارهم و اودوا فى سبیلى و قاتلوا و قتلوا لا کفرن عنهم سیئاتهم و لادخلنهم جنات تجرى من تحتها الانهار ثوابا من عند الله و الله عنده حسن الثواب.

آنانکه هجرت کرده و از شهر و دیار خود رانده شدند و در راه من آزار دیده و مبارزه کرده و کشته شدند بدیهاى آنان را بپوشانیم و در بهشتهایى که از زیر درختان آن نهرها جارى است درآوریم و این پاداشى است از خداى تعالى و پاداش نیکو در نزد خدا است.
سلام بر مهدى که رهایى بخش محرومان و سلام بر نماینده مهدى رهبر مستضعفان و ستمدیدگان جهان و بنیانگذار جمهورى اسلامى ایران ابراهیم زمان خمینى بت شکن و درود بر مردم قهرمان و مبارز ایران و امت حزب الله که با مبارزه خستگى ناپذیرشان قدرتهاى سلطه گر را به زانو آورده و با مبارزه و خون سرخشان چهره تاریخ را عوض کردند و سلام بر شهیدان گلگون کفن جمهورى اسلامى ایران و سلامى گرم بر مردم همیشه در صحنه.
برادران گرامى : زندگى انسان واقعى سراسر ساخته آزمایش است و اگر آزمایش و سختى در کار نباشد پیشرفتى هم بدنبال ندارد و در این آزمایش و سختى که چه خوب است انسان خود را در پیشگاه حقیقت ربوبى مشاهده نماید به این مفهوم که هر عملى انجام مى دهد تصور این را بکند که خدا او را مى بیند و باید به بهترین وجه ابتکار را انجام دهد حال بهترین اعمال رفتن راه خداوند و پذیرش مقام الهى شهادت است این مقام که یکى از بلندمرتبه ترین درجات است در نزد خدا از ارزشى والا برخوردار است و انسان خو کرده به لجن را در اوج بودن به مقام بالاتر از فرشتگان مى رساند. ما مى دانیم که کلیه رزمندگان در جبهه ها تنها سرمایه خود که همانا جان عزیزشان است براى آزادسازى سرزمین خود بر کف گرفته و در خون خود مى علطتند تا نهال نوشکفته انقلاب اسلامى را که به بهاى خون هزاران هزار شهید و معلول بدست آمده هر چه بیشتر مستحکم تر نموده و از
میوه اش در آینده اى نه چندان دور بهره مند شوند. آرى برادرها مى دانیم که کلیه رزمندگان اسلام با چه مشقاتى با حداقل امکانات و حداکثر روحیه شهادت طلبى دشمنى را که از پشتوانه هاى مادى و تجهیزاتى غرب و شرق برخوردار است چگونه بخاک مذلت نشانده و با نام خدا و یارى امام زمان (عج) و سینه هاى ستبر خود
مى روند تا آخرین تفاله هاى مزدوران بعثى را از صحنه میهن اسلامى خارج سازند. امروز که مزدوران خلى و ستون پنجم بیگانه پرست سعى در دلسرد کردن و به انحراف کشیدن ملت ها از انقلاب و اسلام و روحانیت دارند و نیز تا کى نظاره گر باشیم در حالى که وظیفه شرعى من در حال حاضر جهاد براى دفاع از دین و مملکتم مى باشد پس من مى جنگم بکشم و کشته شوم شاید که خون من و خون شما امت ستمدیده سیل گردد و جهانخواران را در خود غرق کند. آرى برادرها مى دانیم که رزمندگان ما در جبهه آنچنان تحولى در روحشان پدید آمده و از چشمه زلال اسلام سیراب گشته اند که حتى با اسیران خود که کسى جز قاتلین برادران آنها نیستند مهربانى و مساعدت مى کنند و حتى خون خود را جهت مداواى آنان اهدا مى کنند. هم رزمان گرامى بنظرم این قطعه که باقى است آخرین و کاملترین حرفهاى من مى باشد که در طول زندگى و در این اواخر همیشه بدنبال آن بودم و امیدوارم در این هدف که همان هدف اسلام عزیز مى باشد از دریاى بیکران شهادت بهره اى یابم. به ناچار روزى گلى شکوفا و روزى پژمرده مى گردد ولى چه زیباست مرگ کسى باعث پیروزى و از بین بردن کفار ستمگر باشد. پدر ارجمندم در راه خدا سماعیل هاى خود را آماده کن مبادا اگر فرزندت در راه خدا حرکت کرد و شهید شد غمى به چهره مردانه ات نشیند شادان باش و بدان که شهادت یکى از اعضاء خانواده باعث سربلندى و عزت و شرف خانواده بل اسلام مى گردد. مادر مهربانم وصیتم به تو این است که فرزندانت را آنچنان تربیت کنى که فقط در راه الله بروند و بدانکه اجر تو بیشتر خواهد بود خداوند هر کسى را دوست مى دارد و مى خواهد به او کرامت کند و او را ترفیع درجه اى بدهد او را با سختیها از قبیل نقصان مال یا مریضى یا با گرفتن عزیزى و یا … او را مى آزماید. مادر، امیدوارم که ما هم جزء اولیاء الله باشیم و ازاین امتحان روسفید درآییم و تو هم نزد پروردگارت سربلند باشى و در اینگونه امتحانها موفق باشى سر چندان ناراحت نباشى که خدا خود صبر مى دهد نمى گویم گریه نکن اما مادر گریه ات طورى نباشد یا در محلى نباشد که دشمن را شاد کند. اى پدر و مادر مهربانم شما که عمر عزیزتان و وقت عزیزتان را صرف بزرگ نمودن یکایک ما کردید، شما اجرى عظیم پیش خداوند دارید. من از شما خیلى راضى و خوشنودم. از شما خواهش مى کنم اگر در این دوران زندگى شما را اذیت و آزار کردم مرا ببخشى و در حقم دعا کنید درست است که به حرف شما گوش ندادم ولى متاسفانه فرمان خدا برتر از حرف شما مى باشد.
و اى برادران گرامیم از شما مى خواهم که در همه لحظه هاى زندگى خود قرآن و دستورات اسلام و زندگانى ائمه اطهار و شهدا را الگو و سرمشق زندگى خود قرار دهید یک لحظه امام خمینى رهبر آگاه و بیدار انقلاب اسلامى را تنها نگذارید، دست از روحانیت اصیل و مبارز بر ندارید و همیشه خارى باشید در چشم دشمنان اسلام، الحمدالله هستید و این را میدانم که اسلحه مرا بزمین نخواهید گذاشت.
و اى خواهران عزیز گرامیم رسالت مادر مقابل اسلام و این همه شهید و کیفیت ادامه دادن راه آنها و رساندن پیام آنها به همه جهانیان بس خیلى سنگین است! ما وارث عزیزترین امانتهایى هستیم که با جهادها و شهادتها و یا ارزشهاى بزرگ انسانى در تاریخ اسلام فراهم آمده است ما مسئول این هستیم که با میراث عزیز شهدا و مجاهدانمان و امامان و رهبرانمان و ایمانمان و کتابهایمان، امتى نمونه بسازیم تا براى مردم جهان شاهد باشیم و شهید باشیم و نمونه باشیم و این را بدانید که ما مدافع انسانهاى مظلوم در طول تاریخ هستیم و فرزندان خود را مسلح به ایمان و تقوى و ادامه دهنده راه شهیدان و در خط امام تربیت کنید که در آینده براى جامعه ما مفید واقع شوند و به همه دوستان و فامیل و آشنایان که بنحوى من نتوانستم از آنها خداحافظى کنم. سلام مرا بر برسانید و از قول من حلالیت بطلبید و در آخر درود مى فرستم بر محمد و آل محمد و با من آن کن که لایق حضرت تست و درود و رحمت خدا بر رسول گرامیش و امامان با برکات از اهل بیتش و سلامم باد بر خمینى بت شکن و سلام تهنیت بسیار بر آن بزرگواران باد.
و دعائى که امام سجاد (ع) هنگامیکه اتفاق مهمى برایش رخ مى داد یا حادثه اى بر او نازل مى شد در هنگام اندوه.
یا من تحل به عقد المکاره و یا من یغاثا به حدا الشدائد و یا من یلتمس منه المخرج الى روح الفرج ذلت لقدرتک الصعاب و تسبب بلطفک الاسباب و جرى بقدرتک القضاء و مضت على ارادتک الاشیاء فهى بشیتک دون قولک مو ثمره و بارادتک دون نهیک منزجره انت امدعو للمیهمات.
اى کسیکه گره هاى سختیها بوسیله تو گشوده مى شود و اى کسیکه تندى شدائد بتو مى شکند و اى کسیکه بیرون شدن (از تنگى ) براحتى فرج از تو طلبیده مى شود دشواریها بقدرت تو هموار شده و سلسله اسباب بلطف تو برقرار گشته و قضا بقدرت تو جریان یافته و اشیاء بر وفق اراده تو روان شد. پس همه چیز مجرد خواست تو بى گفتنت. زمان پذیرند و بمحض اراده تو بدون نهى کودنت بازداشته شده اند.
انا لا لله و انا الیه راجعون و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد صدق فعله آذرى
۲۹/۱۰/۶۱